Alt skal bort
Alt skal bort

Komedie, Drama, Coming of age
PREMIERE: FREDAG 14. MARS
Vårens fineste norske film er en varm dramakomedie laget av Stavangerbølgens far, Arild Østin Ommundsen. Sammen med sin faste samarbeidspartner Silje Salomonsen gjorde de stor suksess med familiefilmen “Tottori! Sommeren vi var alene” og NRK-serien”Evy og alltid”, som er sett av over 800 000 mennesker. Nå har de skrevet “Alt skal bort”, som er en coming of middle age-film om søskenkjærlighet og familieroller. Med seg på laget har en av Norges mest særegne fortellerstemmer fått med seg kjente fjes fra scene og skjerm, samt Thomas Dybdahl på musikk.

Tre voksne søsken gjenforenes for å tømme barndomshjemmet. Det som begynner som en praktisk oppgave, utvikler seg til et følelsesladet oppgjør med gamle konflikter, uforløste minner og spørsmål om hva som egentlig betyr noe i livet. Gjennom humor, sårbarhet og varme utforsker filmen temaer som familie, arv og identitet – og hvordan vi finner mening i det som blir igjen når livet ikke blir helt som vi trodde.

Filmen blander drama og humor og skildrer overgangen fra å være noens barn til å bli familiens overhode, med universelle temaer som berører alle generasjoner.

Plakat Alt skal bort

Filmfakta

Genre: Komedie, Drama, Coming of age
Regi: Arild Østin Ommundsen
Nasjon: Norge
Skuespillere: Silje Salomonsen, Torbjørn Eriksen, Tomas Alf Larsen, Liv Bernhoft Osa m.fl.